PSMN075-100MSEX Nexperia
Артикул
PSMN075-100MSEX
Описание
MOSFET N-CH 100V 18A LFPAK33, N-Channel 100 V 18A (Tj) 65W (Tc) Surface Mount LFPAK33
Цена
Теги
Image
files/PSMN075-100MSEX.jpg
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
18A (Tj)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
71mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
16.4 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
773 pF @ 50 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
65W (Tc)