RB520S30,115 Nexperia
Артикул
RB520S30,115
Бренд
Nexperia
Описание
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523, Diode Schottky 30 V 200mA Surface Mount SOD-523
Цена
Теги
Image
files/RB520S30115.jpg
Supplier Device Package
SOD-523
REACH Status
REACH Unaffected
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 10 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
600 mV @ 200 mA
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Speed
Small Signal =
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Other Names
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SC-79, SOD-523
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
3,000
Base Product Number
RB520S30
Capacitance @ Vr, F
20pF @ 1V, 1MHz