LSF0108BQ-Q100X Nexperia
Артикул
LSF0108BQ-Q100X
Бренд
Nexperia
Описание
IC LEVEL TRANSLATOR 8CH 20DHVQFN, Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 8 Channel 100MHz 20-DHVQFN (4.5x2.5)
Цена
Теги
Series
Automotive, AEC-Q100
REACH Status
REACH Unaffected
Output Type
Open Drain, Push-Pull
Supplier Device Package
20-DHVQFN (4.5x2.5)
Number of Circuits
1
Data Rate
100MHz
Channel Type
Bidirectional
Translator Type
Voltage Level
Channels per Circuit
8
Voltage - VCCA
0.95 V ~ 4.5 V
Voltage - VCCB
1.8 V ~ 5.5 V
Input Signal
Package / Case
20-VFQFN Exposed Pad
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)