04028DA-12R-AA-F0 NMB Technologies
Артикул
04028DA-12R-AA-F0
Бренд
NMB Technologies
Описание
TUBEAXIAL 12V RIB STD 2 WIRE, Fan Tubeaxial 12VDC Square - 40mm L x 40mm H Ball 20.6 CFM (0.577m?/min) 2 Wire Leads
Цена
Теги
Image
files/04028DA-12R-AA-F0.jpg
Approval Agency
Power (Watts)
10.2 W
Width
28.00mm
Air Flow
20.6 CFM (0.577m?/min)
Static Pressure
2.990 in H2O (744.8 Pa)
Bearing Type
Ball
Fan Type
Tubeaxial
Noise
62.8dB
RPM
22000 RPM
Weight
Voltage Range
10.8 ~ 13.2VDC
Material - Frame
Plastic
Material - Blade
Plastic
Size / Dimension
Square - 40mm L x 40mm H
Voltage - Rated
12VDC
Current Rating (Amps)
0.850A
Series
04028DA
Package
Box
Part Status
Active
Base Product Number
04028DA
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
12-04028DA-12R-AA-F0
Standard Package
200
Ingress Protection
Features
Auto Restart
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination
2 Wire Leads
Lifetime @ Temp.
70000 Hrs @ 40°C