11938KA-12N-EA-00 NMB Technologies
Артикул
11938KA-12N-EA-00
Бренд
NMB Technologies
Описание
FAN 119MM X 38MM 12VDC STD 2 WIR, Fan Tubeaxial 12VDC Square - 119mm L x 119mm H Ball 129.9 CFM (3.64m?/min) 2 Wire Leads
Цена
Теги
Series
11938KA
Lifetime @ Temp.
100000 Hrs @ 25°C
Width
38.40mm
Air Flow
129.9 CFM (3.64m?/min)
Static Pressure
0.440 in H2O (109.6 Pa)
Bearing Type
Ball
Fan Type
Tubeaxial
Noise
50.0dB
RPM
3600 RPM
Weight
Voltage Range
9.5 ~ 12.6VDC
Material - Frame
Plastic
Voltage - Rated
12VDC
Current Rating (Amps)
1.00A
Ingress Protection
Package
Bulk
Part Status
Active
Other Names
12-11938KA-12N-EA-00
Standard Package
40
Power (Watts)
12 W
Operating Temperature
14 ~ 104°F (-10 ~ 40°C)
Size / Dimension
Square - 119mm L x 119mm H