2408NL-05W-B30-P00 NMB Technologies
Артикул
2408NL-05W-B30-P00
Описание
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE, Fan Tubeaxial 24VDC Square - 60mm L x 60mm H Ball 14.8 CFM (0.414m?/min) 2 Wire Leads
Image
files/2408NL-05W-B30-P00.jpg
Width
20.00mm
Air Flow
14.8 CFM (0.414m?/min)
Static Pressure
0.115 in H2O (28.7 Pa)
Noise
27.0dB
RPM
3600 RPM
Weight
0.187 lb (84.82 g)
Voltage Range
15 ~ 27.6VDC
Current Rating (Amps)
0.045A
Other Names
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
Series
2408NL
Package
Bulk
Part Status
Obsolete
Voltage - Rated
24VDC
Lifetime @ Temp.
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 60mm L x 60mm H
Standard Package
120
Power (Watts)
1.08 W