MURP20040CT onsemi
Артикул
MURP20040CT
Бренд
onsemi
Описание
DIODE MODULE 400V 100A POWERTAP2, Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 400 V 100A Chassis Mount Powertap II
Теги
Image
files/MURP20040CT.jpg
Supplier Device Package
PowerTap II
REACH Status
REACH Unaffected
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.3 V @ 100 A
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Diode Type
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
400 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
100A
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)