1128-6-B-14 RAF Electronic Hardware
Артикул
1128-6-B-14
Бренд
RAF Electronic Hardware
Описание
ROUND SPACERBRIGHT TIN OVER COPP, Round Spacer Unthreaded - Brass 0.500" (12.70mm) 1/2" -
Теги
Series
Color
Weight
Gender
Female, Female
Diameter - Outside
0.250" (6.35mm) 1/4"
Plating
Copper, Tin
Length - Overall
0.500" (12.70mm) 1/2"
Diameter - Inside
0.140" (3.56mm)
Threaded/Unthreaded
Unthreaded
Screw, Thread Size
Material
Brass
Features
Package
Bulk
Part Status
Active
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
1772-1128-6-B-14
Standard Package
1
Type
Round Spacer
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
Between Board Height
0.500" (12.70mm) 1/2"