1140-6-S-12 RAF Electronic Hardware
Артикул
1140-6-S-12
Бренд
RAF Electronic Hardware
Описание
ROUND SPACERCLEAR ZINC1/4 RD X 1, Round Spacer Unthreaded - Steel 1.250" (31.75mm) 1 1/4" Clear
Теги
Series
Color
Clear
Weight
Gender
Female, Female
Diameter - Outside
0.250" (6.35mm) 1/4"
Plating
Zinc, Clear Chromate
Length - Overall
1.250" (31.75mm) 1 1/4"
Diameter - Inside
0.140" (3.56mm)
Threaded/Unthreaded
Unthreaded
Screw, Thread Size
Material
Steel
Features
Package
Bulk
Part Status
Active
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
1772-1140-6-S-12
Standard Package
1
Type
Round Spacer
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
Between Board Height
1.250" (31.75mm) 1 1/4"