1154-4-B-16 RAF Electronic Hardware
Артикул
1154-4-B-16
Бренд
RAF Electronic Hardware
Описание
ROUND SPACERELECTRO TIN5/16 RD X, Round Spacer Unthreaded - Brass 0.188" (4.78mm) 3/16" -
Теги
Series
Color
Weight
Gender
Female, Female
Diameter - Outside
0.313" (7.94mm)
Plating
Tin
Length - Overall
0.188" (4.76mm)
Diameter - Inside
0.115" (2.92mm)
Threaded/Unthreaded
Unthreaded
Screw, Thread Size
Material
Brass
Features
Package
Bulk
Part Status
Active
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
1772-1154-4-B-16
Standard Package
1
Type
Round Spacer
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
Between Board Height
0.188" (4.78mm) 3/16"