1155-4-AL-6 RAF Electronic Hardware
Артикул
1155-4-AL-6
Бренд
RAF Electronic Hardware
Описание
ROUND SPACERGOLD IRIDITE5/16 RD, Round Spacer Unthreaded - Aluminum 0.250" (6.35mm) 1/4" Gold
Теги
Series
Color
Gold
Weight
Gender
Female, Female
Diameter - Outside
0.313" (7.94mm)
Plating
Iridite
Length - Overall
0.250" (6.35mm) 1/4"
Diameter - Inside
0.115" (2.92mm)
Threaded/Unthreaded
Unthreaded
Screw, Thread Size
Material
Aluminum
Features
Package
Bulk
Part Status
Active
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
1772-1155-4-AL-6
Standard Package
1
Type
Round Spacer
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
Between Board Height
0.250" (6.35mm) 1/4"