1217-25-B-5 RAF Electronic Hardware
Артикул
1217-25-B-5
Бренд
RAF Electronic Hardware
Описание
ROUND SPACERNICKEL 1/2 RD X 1/4, Round Spacer Unthreaded - Brass 0.250" (6.35mm) 1/4" -
Теги
Series
Color
Weight
Gender
Female, Female
Diameter - Outside
0.500" (12.70mm) 1/2"
Plating
Nickel
Length - Overall
0.250" (6.35mm) 1/4"
Diameter - Inside
0.252" (6.40mm)
Threaded/Unthreaded
Unthreaded
Screw, Thread Size
Material
Brass
Features
Package
Bulk
Part Status
Active
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
1772-1217-25-B-5
Standard Package
1
Type
Round Spacer
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
Between Board Height
0.250" (6.35mm) 1/4"