1400-6-S-12 RAF Electronic Hardware
Артикул
1400-6-S-12
Бренд
RAF Electronic Hardware
Описание
HEX SPACERCLEAR ZINC3/8 HEX X 5/, Hex Spacer Unthreaded - Steel 0.625" (15.88mm) 5/8" Clear
Теги
Series
Color
Clear
Weight
Gender
Female, Female
Diameter - Outside
0.375" (9.53mm) Hex
Plating
Zinc, Clear Chromate
Length - Overall
0.625" (15.88mm)
Diameter - Inside
0.140" (3.56mm)
Threaded/Unthreaded
Unthreaded
Screw, Thread Size
Material
Steel
Features
Package
Bulk
Part Status
Active
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
1772-1400-6-S-12
Standard Package
1
Type
Hex Spacer
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
Between Board Height
0.625" (15.88mm) 5/8"