BZD27C5V1P Rectron
Артикул
BZD27C5V1P
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 5.1V 800MW SOD-123F, Zener Diode 5.1 V 800 mW ±6% Surface Mount SOD-123FL
Теги
Image
files/BZD27C5V1P.jpg
Other Names
2516-BZD27C5V1PTR
Standard Package
3,000
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOD-123FL
Tolerance
±6%
Power - Max
800 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
5.1 V
Impedance (Max) (Zzt)
3 Ohms
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SOD-123F
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V