BZT52B12 Rectron
Артикул
BZT52B12
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 12V 500MW SOD-123, Zener Diode 12 V 500 mW ±2% Surface Mount SOD-123
Теги
Image
files/BZT52B12.jpg
Standard Package
3,000
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOD-123
Tolerance
±2%
Power - Max
500 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
12 V
Impedance (Max) (Zzt)
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Other Names
2516-BZT52B12TR
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SOD-123
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA