BZT52B15 Rectron
Артикул
BZT52B15
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 15V 500MW SOD-123, Zener Diode 15 V 500 mW ±2% Surface Mount SOD-123
Теги
Image
files/BZT52B15.jpg
Standard Package
3,000
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOD-123
Tolerance
±2%
Power - Max
500 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
15 V
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 10.5 V
Other Names
2516-BZT52B15TR
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SOD-123
1 (Unlimited)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA