BZT52C6V8 Rectron
Артикул
BZT52C6V8
Описание
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD-123, Zener Diode 6.8 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123
Теги
Image
files/BZT52C6V8.jpg
Supplier Device Package
SOD-123
Tolerance
±5%
Power - Max
500 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
6.8 V
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 4 V
Other Names
2516-BZT52C6V8TR
Package / Case
SOD-123
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA