BZT52C8V2S Rectron
Артикул
BZT52C8V2S
Описание
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD-323, Zener Diode 8.2 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323
Теги
Image
files/BZT52C8V2S.jpg
Supplier Device Package
SOD-323
Tolerance
±5%
Power - Max
200 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
8.2 V
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
700 nA @ 5 V
Other Names
2516-BZT52C8V2STR
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA