BZX55C16 Rectron
Артикул
BZX55C16
Описание
DIODE ZENER 16V 500MW DO-34, Zener Diode 16 V 500 mW ±5% Through Hole DO-35
Теги
Image
files/BZX55C16.jpg
Power - Max
500 mW
Tolerance
±5%
Other Names
2516-BZX55C16TR
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
16 V