BZX55C2V4 Rectron
Артикул
BZX55C2V4
Описание
DIODE ZENER 2.4V 500MW DO-34, Zener Diode 2.42 V 500 mW ±5% Through Hole DO-35
Теги
Image
files/BZX55C2V4.jpg
Power - Max
500 mW
Tolerance
±5%
Other Names
2516-BZX55C2V4TR
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
2.42 V