BZX584C5V6 Rectron
Артикул
BZX584C5V6
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD-523, Zener Diode 5.6 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-523
Теги
Image
files/BZX584C5V6.jpg
Standard Package
8,000
REACH Status
REACH info available upon request
Tolerance
±5%
Power - Max
200 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
5.6 V
Impedance (Max) (Zzt)
40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 2 V
Other Names
2516-BZX584C5V6TR
Package
Tape & Reel (TR)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA