BZX84B2V7 Rectron
Артикул
BZX84B2V7
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 2.7V 350MW SOT-23, Zener Diode 2.7 V 350 mW ±2% Surface Mount SOT-23
Теги
Image
files/BZX84B2V7.jpg
Standard Package
3,000
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOT-23
Tolerance
±2%
Power - Max
350 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
2.7 V
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
20 µA @ 1 V
Other Names
2516-BZX84B2V7TR
Package
Tape & Reel (TR)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA