BZX84C4V3 Rectron
Артикул
BZX84C4V3
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOT-23, Zener Diode 4.3 V 350 mW ±5% Surface Mount SOT-23
Теги
Image
files/BZX84C4V3.jpg
Standard Package
3,000
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOT-23
Tolerance
±5%
Power - Max
350 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
4.3 V
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Other Names
2516-BZX84C4V3TR
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA