BZX84C7V5 Rectron
Артикул
BZX84C7V5
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 7.5V 350MW SOT-23, Zener Diode 7.5 V 350 mW ±5% Surface Mount SOT-23
Теги
Image
files/BZX84C7V5.jpg
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOT-23
Tolerance
±5%
Power - Max
350 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
7.5 V
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 5 V
Other Names
2516-BZX84C7V5TR
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)
1 (Unlimited)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA