BZX85C18 Rectron
Артикул
BZX85C18
Описание
DIODE ZENER 18V 1.3W DO-41, Zener Diode 18 V 1.3 W ±5% Through Hole DO-41G
Теги
Image
files/BZX85C18.jpg
Other Names
2516-BZX85C18TR
Tolerance
±5%
Power - Max
1.3 W
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
18 V
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 13 V