BZX85C200 Rectron
Артикул
BZX85C200
Описание
DIODE ZENER 200V 1.3W DO-41, Zener Diode 200 V 1.3 W ±5% Through Hole DO-41G
Теги
Image
files/BZX85C200.jpg
Other Names
2516-BZX85C200TR
Tolerance
±5%
Power - Max
1.3 W
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
200 V
Impedance (Max) (Zzt)
1.5 kOhms
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 150 V