BZX85C2V7 Rectron
Артикул
BZX85C2V7
Описание
DIODE ZENER 2.7V 1.3W DO-41, Zener Diode 2.7 V 1.3 W ±5% Through Hole DO-41G
Теги
Image
files/BZX85C2V7.jpg
Other Names
2516-BZX85C2V7TR
Tolerance
±5%
Power - Max
1.3 W
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
2.7 V
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
150 µA @ 1 V