BZX85C5V6 Rectron
Артикул
BZX85C5V6
Описание
DIODE ZENER 5.6V 1.3W DO-41, Zener Diode 5.6 V 1.3 W ±5% Through Hole DO-41G
Теги
Image
files/BZX85C5V6.jpg
Other Names
2516-BZX85C5V6TR
Tolerance
±5%
Power - Max
1.3 W
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
5.6 V
Impedance (Max) (Zzt)
7 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 2 V