2SAR293PT100 Rohm Semiconductor
Артикул
2SAR293PT100
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
TRANS PNP 30V 1A MPT3, Bipolar (BJT) Transistor PNP 30 V 1 A 320MHz 2 W Surface Mount MPT3
Теги
Image
files/2SAR293PT100.jpg
Standard Package
1,000
Mounting Type
Surface Mount
Power - Max
2 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
30 V
Current - Collector (Ic) (Max)
1 A
Current - Collector Cutoff (Max)
100nA (ICBO)
Transistor Type
PNP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
350mV @ 25mA, 500mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
270 @ 100mA, 2V
HTSUS
ECCN
EAR99
REACH Status
REACH Affected
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Operating Temperature
150°C (TJ)
Package / Case
TO-243AA
Supplier Device Package
MPT3
Base Product Number
2SAR293
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Frequency - Transition
320MHz