2SCR346PT100P Rohm Semiconductor
Артикул
2SCR346PT100P
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
NPN 100MA 400V MIDDLE POWER TRAN, Bipolar (BJT) Transistor NPN 400 V 100 mA - 500 mW Surface Mount MPT3
Цена
Теги
Image
files/2SCR346PT100P.jpg
Other Names
2SCR346PT100PDKR,2SCR346PT100PTR,2SCR346PT100PCT
Standard Package
1,000
Mounting Type
Surface Mount
Power - Max
500 mW
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
400 V
Current - Collector (Ic) (Max)
100 mA
Current - Collector Cutoff (Max)
10µA (ICBO)
Transistor Type
NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
300mV @ 2mA, 20mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
82 @ 10mA, 10V
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
150°C (TJ)