2SK2103T100 Rohm Semiconductor
Артикул
2SK2103T100
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
MOSFET N-CH 30V 2A MPT3, N-Channel 30 V 2A (Ta) 500mW (Ta) Surface Mount MPT3
Цена
Теги
Image
files/2SK2103T100.jpg
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Mounting Type
Surface Mount
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
2A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
400mOhm @ 1A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 1mA
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
230 pF @ 10 V
FET Feature
Standard Package
1,000
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
150°C (TJ)
Package / Case
TO-243AA
Supplier Device Package
MPT3
Base Product Number
2SK2103
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Affected
ECCN
EAR99
Power Dissipation (Max)
500mW (Ta)