BZX84C10VLFHT116 Rohm Semiconductor
Артикул
BZX84C10VLFHT116
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
DIODE ZENER 10V 250MW SSD3, Zener Diode 10 V 250 mW ±6% Surface Mount SSD3
Цена
Теги
Image
files/BZX84C10VLFHT116.jpg
Other Names
BZX84C10VLFHT116CT,BZX84C10VLFHT116-ND,BZX84C10VLFHT116TR,BZX84C10VLFHT116TRND,BZX84C10VLFHT116DKR
Standard Package
3,000
Power - Max
250 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 7 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
10 V
REACH Status
REACH Unaffected
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Tolerance
±6%
Operating Temperature
150°C (TJ)
Supplier Device Package
SSD3
Base Product Number
BZX84
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms