BZX84C30VLT116 Rohm Semiconductor
Артикул
BZX84C30VLT116
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
DIODE ZENER 30V 250MW SSD3, Zener Diode 30 V 250 mW ±6.67% Surface Mount SSD3
Цена
Теги
Image
files/BZX84C30VLT116.jpg
Other Names
846-BZX84C30VLT116TR,846-BZX84C30VLT116DKR,846-BZX84C30VLT116CT
REACH Status
REACH Unaffected
Supplier Device Package
SSD3
Power - Max
250 mW
Tolerance
±6.67%
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 21 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
30 V
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
150°C (TJ)
Base Product Number
BZX84
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms