EDZVFHT2R16B Rohm Semiconductor
Артикул
EDZVFHT2R16B
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
DIODE ZENER 16V 150MW EMD2, Zener Diode 16 V 150 mW ±2.06% Surface Mount EMD2
Цена
Теги
Image
files/EDZVFHT2R16B.jpg
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
EDZVFHT2R16BTR,EDZVFHT2R16BCT,EDZVFHT2R16BDKR
Standard Package
8,000
Mounting Type
Surface Mount
Power - Max
150 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 12 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
16 V
REACH Status
REACH Unaffected
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Tolerance
±2.06%
Operating Temperature
150°C (TJ)
Package / Case
SC-79, SOD-523
Supplier Device Package
EMD2
Base Product Number
EDZVFHT2
Impedance (Max) (Zzt)
50 Ohms