PDZVTFTR10B Rohm Semiconductor
Артикул
PDZVTFTR10B
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
DIODE ZENER 10V 1W PMDTM, Zener Diode 10 V 1 W ±6% Surface Mount PMDTM
Цена
Теги
Image
files/PDZVTFTR10B.jpg
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
PDZVTFTR10BCT,PDZVTFTR10BTR,PDZVTFTR10BDKR
Standard Package
3,000
Mounting Type
Surface Mount
Power - Max
1 W
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 7 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
10 V
REACH Status
REACH Affected
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Tolerance
±6%
Operating Temperature
150°C (TJ)
Package / Case
SOD-128
Supplier Device Package
PMDTM
Base Product Number
PDZVTFTR10
Impedance (Max) (Zzt)
6 Ohms