RB050LA-40TR Rohm Semiconductor
Артикул
RB050LA-40TR
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
DIODE SCHOTTKY 40V 3A PMDT, Diode Schottky 40 V 3A Surface Mount PMDT
Цена
Теги
Image
files/RB050LA-40TR.jpg
Standard Package
3,000
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
40 V
Current - Average Rectified (Io)
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
550 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 40 V
Capacitance @ Vr, F
Other Names
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Obsolete
Package / Case
SOD-128
Supplier Device Package
PMDT
Base Product Number
RB050LA-40
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Affected
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)