RBE2VAM20ATR Rohm Semiconductor
Артикул
RBE2VAM20ATR
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
DIODE SCHOTTKY 20V 2A TUMD2M, Diode Schottky 20 V 2A Surface Mount TUMD2M
Цена
Теги
Image
files/RBE2VAM20ATR.jpg
Standard Package
3,000
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
20 V
Current - Average Rectified (Io)
2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
460 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
700 µA @ 20 V
Capacitance @ Vr, F
Other Names
RBE2VAM20ADKR,RBE2VAM20ATRTR-ND,RBE2VAM20ACT,RBE2VAM20ATRTR
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Package / Case
2-SMD, Flat Lead
Supplier Device Package
TUMD2M
Base Product Number
RBE2VAM20
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
Operating Temperature - Junction
125°C (Max)