RBR2VWM60ATFTR Rohm Semiconductor
Артикул
RBR2VWM60ATFTR
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
LOW VF, 60V, 2A, SCHOTTKY BARRIE, Diode Schottky 60 V 2A Surface Mount PMDE
Цена
Теги
Image
files/RBR2VWM60ATFTR.jpg
Supplier Device Package
PMDE
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Current - Average Rectified (Io)
2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
650 mV @ 2 A
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
75 µA @ 60 V
Capacitance @ Vr, F
Package / Case
2-SMD, Flat Lead
Standard Package
3,000
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
846-RBR2VWM60ATFTRDKR,846-RBR2VWM60ATFTRCT,846-RBR2VWM60ATFTR
Operating Temperature - Junction
150°C