RFU20TM5S Rohm Semiconductor
Артикул
RFU20TM5S
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
DIODE GEN PURP 530V 20A TO220NFM, Diode Standard 530 V 20A Through Hole TO-220FN
Цена
Теги
Image
files/RFU20TM5S.jpg
Mounting Type
Through Hole
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
530 V
Current - Average Rectified (Io)
20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
2 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 530 V
Capacitance @ Vr, F
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)