RFUS20TM4S Rohm Semiconductor
Артикул
RFUS20TM4S
Описание
DIODE GEN PURP 430V 20A TO220NFM, Diode Standard 430 V 20A Through Hole TO-220FN
Image
files/RFUS20TM4S.jpg
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
430 V
Current - Average Rectified (Io)
20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.6 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 430 V
Capacitance @ Vr, F
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)