D38999/20WJ29PN TE Connectivity
Артикул
D38999/20WJ29PN
Бренд
TE Connectivity
Описание
CONN RCPT MALE 29POS GOLD CRIMP, 29 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Цена
Теги
Connectors, Interconnects, Разъемы, соединители, Circular Connectors, Круглые разъемы
Series
Military, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
RoHS Status
RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
DD38999/20WJ29PN
Standard Package
1
Termination
Crimp
Primary Material
Metal
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Olive Drab
Current Rating (Amps)
13A
Voltage Rating
Cable Opening
Backshell Material, Plating
Contact Material
Copper Alloy
Contact Finish Thickness - Mating
50.0µin (1.27µm)
Applications
Military
Base Product Number
D38999/20WJ
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C