C3M0060065D Wolfspeed
Артикул
C3M0060065D
Описание
SICFET N-CH 650V 37A TO247-3, N-Channel 650 V 37A (Tc) 150W (Tc) Through Hole TO-247-3
Image
files/C3M0060065D.jpg
SiCFET (Silicon Carbide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
37A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
79mOhm @ 13.2A, 15V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.6V @ 5mA
Vgs (Max)
+15V, -4V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
150W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
46 nC @ 15 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1020 pF @ 600 V
Supplier Device Package
TO-247-3
Package / Case
TO-247-3
Standard Package
30
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Base Product Number
C3M0060065
RoHS Status
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Other Names
-3312-C3M0060065D,1697-C3M0060065D
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
15V