CAB006A12GM3 Wolfspeed
Артикул
CAB006A12GM3
Бренд
Wolfspeed
Описание
1200V 2B HALF-BRIDGE,ALN, Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 1200V (1.2kV) 200A (Tj) 10mW (Tc) Chassis Mount -
Цена
Теги
Image
files/CAB006A12GM3.jpg
Package / Case
Module
FET Type
2 N-Channel (Half Bridge)
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
200A (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
6.9mOhm @ 200A, 15V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.6V @ 69mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
708nC @ 15V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
20.4nF @ 800V
FET Feature
Silicon Carbide (SiC)
Power - Max
10mW (Tc)
Mounting Type
Chassis Mount
Series
Package
Tray
Part Status
Active
Other Names
1697-CAB006A12GM3,-3312-CAB006A12GM3
Standard Package
18
ECCN
EAR99
HTSUS
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)