CAB011M12FM3 Wolfspeed
Артикул
CAB011M12FM3
Описание
1200V SIC H-BRIDGE MODULE, Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 1200V (1.2kV) 105A 10mW Chassis Mount -
Image
files/CAB011M12FM3.jpg
Supplier Device Package
Power - Max
10mW
FET Type
2 N-Channel (Half Bridge)
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
105A
Rds On (Max) @ Id, Vgs
14mOhm @ 100A, 15V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.6V @ 35mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
324nC @ 15V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
10.3nF @ 800V
Standard Package
18
Other Names
1697-CAB011M12FM3,-3312-CAB011M12FM3
HTSUS
Series
WolfPACK™
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)