CAB450M12XM3 Wolfspeed
Артикул
CAB450M12XM3
Описание
1.2KV 450A SIC HALF BRIDGE MOD, Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 1200V (1.2kV) 450A 850W Chassis Mount Module
Image
files/CAB450M12XM3.jpg
Base Product Number
CAB450
FET Type
2 N-Channel (Half Bridge)
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
450A
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.7mOhm @ 450A, 15V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.6V @ 132mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
1330nC @ 15V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
38000pF @ 800V
FET Feature
Silicon Carbide (SiC)
Supplier Device Package
Module
Package / Case
Module
Standard Package
1
Series
Package
Box
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
-3312-CAB450M12XM3,1697-CAB450M12XM3
Power - Max
850W