CAB530M12BM3 Wolfspeed
Артикул
CAB530M12BM3
Бренд
Wolfspeed
Описание
1200V, 530A H-BRIDGE SIC MODULE, Mosfet Array 2 N-Channel 1200V (1.2kV) 530A - Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/CAB530M12BM3.jpg
Supplier Device Package
Module
Power - Max
FET Type
2 N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
530A
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.55mOhm @ 530A, 15V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.6V @ 140mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
1362nC @ 4V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
39.6nF @ 800V
Standard Package
1
Other Names
1697-CAB530M12BM3,-3312-CAB530M12BM3
HTSUS
Series
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)