CAS100H12AM1 Wolfspeed
Артикул
CAS100H12AM1
Бренд
Wolfspeed
Описание
MOSFET 2N-CH 1200V 168A MODULE, Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 1200V (1.2kV) 168A 568W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/CAS100H12AM1.jpg
Shielding
1
Resistance in Ohms @ 25°C
568W
FET Type
2 N-Channel (Half Bridge)
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
168A
Rds On (Max) @ Id, Vgs
20mOhm @ 20A, 20V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.1V @ 50mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
9500pF @ 800V