CCB032M12FM3 Wolfspeed
Артикул
CCB032M12FM3
Бренд
Wolfspeed
Описание
1200V SIC 6-PACK MODULE, Mosfet Array 6 N-Channel (3-Phase Bridge) 1200V (1.2kV) 40A 10mW Chassis Mount -
Цена
Теги
Image
files/CCB032M12FM3.jpg
Supplier Device Package
Power - Max
10mW
FET Type
6 N-Channel (3-Phase Bridge)
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
40A
Rds On (Max) @ Id, Vgs
42.6mOhm @ 30A, 15V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.6V @ 11.5mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
118nC @ 15V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3.4nF @ 800V
Standard Package
18
Other Names
1697-CCB032M12FM3,-3312-CCB032M12FM3
HTSUS
Series
WolfPACK™
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)