PT10MV10-473A2020 Amphenol
Артикул
PT10MV10-473A2020
Описание
POT 47K OHM LINEAR, 47 kOhms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
Image
files/PT10MV10-473A2020.jpg
Power (Watts)
0.15W
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Size / Dimension
Round - 0.406" Dia x 0.236" H (10.30mm x 6.00mm)
Base Product Number
PT10MV10
Other Names
PT10MV10-00429,PT10MV10-473A2020----------------,1993-1065
Tolerance
±20%
Resistance
47 kOhms