PT10MH01-103A2020-S Amphenol
Артикул
PT10MH01-103A2020-S
Бренд
Amphenol
Описание
POT 10K OHM LINEAR, 10 kOhms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Side Adjustment
Цена
Теги
Image
files/PT10MH01-103A2020-S.jpg
Power (Watts)
0.15W
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Size / Dimension
Round - 0.406" Dia x 0.476" H (10.30mm x 12.10mm)
Base Product Number
PT10MH01
REACH Status
REACH Unaffected
Other Names
PT10MH01-103A2020-----------------S,1993-1102,PT10MH01-21899
Termination Style
PC Pins
Number of Turns
1
Adjustment Type
Side Adjustment
Tolerance
±20%
Resistance
10 kOhms